top of page

Informace k focení

Miminka

Nejlepší věk pro focení newborn je do 14 dnů od porodu. Newborn focení trvá většinou déle, záleží, jak se chce miminku spinkat. Focení větších miminek trvá přibližně 1,5 hodiny.

Sebou je dobré vzít netradiční oblečení nebo kostýmy, ve kterých se bude miminko fotit, ale i také barevně sladěné oblečení rodičů s miminkem, např. župany, pyžámka, nebo pokud máte něco stejného na sport. Pokud nic nemáte, doporučuji si vzít bílé i černé trika nebo košile a modré džíny, pro prcka čistě bílé body. V ateliéru mám také spoustu kostýmů a rekvizit, které můžeme využít – čepičky, čelenky, kožešiny, kostýmy, košíky atd. Pokud má dítko nějaký škrábanec nebo malou vyrážku není problém vše vyretušovat.

Děti a rodinné focení

Barvy oblečení je vhodné volit stejné pro všechny. Focení probíhá na barevných plátnech (mám několik barev) a tak je dobré vzít i několik variant oblečení (klasika jsou např. modré džíny a tričko nebo košile v jedné barvě). Pro menší děti, jak holčičky, tak i kluky, tu mám pár kostýmů a rekvizit. Vždy je ale lepší, když si přinesete svůj oblíbený kostým nebo hračku (plyšový medvěd, auto, panenka), se kterou se budou děti fotit.

Uplakaných fotografii se bát nemusíte :-)

Prosím nezapomeňte zkontrolovat lak na nehtech, aby nebyly napůl namalované, nebo dětské tetování, které je již skoro umyté.

Těhulky, glamour a beautyfoto

Nejdůležitější ze všeho je dobrá nálada. Nemusíte se zbytečně stresovat a být nervózní. Nevadí, že nejste modelka. Určitě vybereme vhodné pózy, které vám budou slušet a v kterých budete vypadat krásně a přirozeně. Focení si užívejte :-)

Těhotenské focení doporučuji, jak začne být bříško hezky vidět. Sebou si nezapomeňte vzít například první hračku, medvídka nebo botičky. Nezapomeňte přibalit tatínka :-)

Oblečení volte spíše takové, které běžně nenosíte – kožíšky, večerní šaty, nebo kapuci s kožíškem, roztrhané džíny atd. Doplňky: klobouky, náramky náhrdelníky, korále. Hezky také vypadá jednobarevné prádlo, bokové džíny nebo pánská košile.Pokud přijdete s partnerem, slaďte se do jedné barvy.

Nepodceňujte přípravu na focení. Zajděte si na manikúru a pedikúru, nezapomeňte se oholit, udělejte si pleťovou masku a upravte obočí. Několik hodin před focením je dobré mít na sobě volnější oblečení, aby nevznikali otlačeniny (od kalhot, podprsenky, ponožek atd.)

Doporučuji make-up a pudr spíše večerní líčení. Pokud se nemalujete, jednodušší líčení zvládnu sama, ale po domluvě mohu zajistit vizážistku. Nepřeceňujte nutnost opálení! Doporučujeme přijít s vlasy umytými a upravenými tak, abyste se cítila přirozeně a svěže. Konečnou úpravu účesu je možné provést přímo v ateliéru.

Platby za focení

Platba za focení je splatná v den focení hotově nebo bezhotovostní platbou na účet.

Zrušení focení

Prosím, jakmile víte, že se nedostavíte, nebo zjistíte, že jste nemocní, ihned mi napište SMS. Mohu poté Váš termín ještě nabídnout někomu jinému.

bottom of page